Зеленский посмертно наградил »отцов» Конституции. Полный список

Президент Украины Владимир Зеленский наградил орденами и медалями, а также присвоил почетные звания десяткам украинцев. Среди них авторы Конституции Виктор Мусияка и Михаил Сирота.

Соответствующий указ № 274/2021 от 28 июня опубликован на сайте главы государства. В нем отмечается, что авторы Основного закона посмертно награждены орденами Свободы (чтобы посмотреть весь список, доскролльте страницу до конца).

«За значительный вклад в государственное строительство, укрепление национальной безопасности, социально-экономическое, научно-техническое, культурно-образовательное развитие Украинского государства, существенные трудовые достижения, многолетний добросовестный труд и по случаю 25-й годовщины принятия Конституции», – сказано в документе.

Нагородити орденом Свободи

  • МУСІЯКУ Віктора Лаврентійовича (посмертно) — народного депутата України II та IV скликань Верховної Ради України

  • СИРОТУ Михайла Дмитровича (посмертно) — народного депутата України II, III та VI скликань Верховної Ради України

Нагородити орденом князя Ярослава Мудрого ІV ступеня

  • БЕРШЕДУ Євгена Романовича — Надзвичайного і Повноважного Посла України, виконувача обов’язків директора Інституту законодавства Верховної Ради України

  • МОРГУНА Володимира Васильовича — директора Інституту фізіології рослин і генетики Національної академії наук України, академіка НАН України

Нагородити орденом «За заслуги» І ступеня

  • ЗАВАЛЕВСЬКОГО Юрія Івановича — першого заступника директора Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», м.Київ

  • КОСТЮЧЕНКА Леоніда Михайловича — народного депутата України II скликання Верховної Ради України

  • НЕПОМНЯЩОГО Олександра Михайловича — президента громадської спілки «Міждержавна гільдія інженерів консультантів», м.Київ

  • НОРА Василя Тимофійовича — професора, завідувача кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

  • ШАПАРЕНКА Олександра Максимовича — віце-президента Асоціації ветеранів спорту України, м.Київ

Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня

  • БЕССАРАБА Олександра Семеновича — проректора Національного університету харчових технологій, м.Київ

  • ДАНИЛЕНКА Віктора Михайловича — завідувача відділу Інституту історії України Національної академії наук України

  • ДЯДЮРУ Миколу Володимировича — головного диригента державного підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка», м.Київ

  • КИРИЧЕНКА Василя Петровича — генерального директора сільськогосподарського товариства «Світоч», Полтавська область

  • КОЦЮБУ Віктора Юрійовича — заступника генерального конструктора – начальника дослідно-конструкторського бюро акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

  • МИЗУ Сергія Васильовича — начальника комунального підприємства «Міське управління житлово-комунального господарства» Чорноморської міської ради, Одеська область

  • РУСАНОВА Юрія Анатолійовича — голову громадської організації «Чернігівська обласна асоціація ветеранів та інвалідів Афганістану та антитерористичної операції»

  • ЧЕРНИШОВА Михайла Анатолійовича — генерального директора товариства «Вестрон», м.Харків

Нагородити орденом «За заслуги» ІІІ ступеня

  • АЛАХВЕРДІЄВА Саміра Шіркана огли — начальника відділу управління Департаменту Офісу Генерального прокурора

  • БЕРЕЗОВСЬКОГО Михайла Наумовича — директора з будівництва та соціального розвитку акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

  • ВЛАСЮКА Олега Феодосійовича — голову правління акціонерного товариства «Дубномолоко», Рівненська область

  • ВОЛОСОВЦЯ Олександра Петровича — завідувача кафедри Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, м.Київ

  • ГЕРМАНА Ігоря Миколайовича — першого заступника Дрогобицького міського голови, Львівська область

  • КОФМАНА Бориса Яковича — члена Одеської регіональної асоціації євреїв – колишніх в’язнів гетто і нацистських концтаборів

  • ЛЄСНОГО Сергія Євгеновича — суддю Сихівського районного суду м.Львова у відставці

  • ОЛІЙЧЕНКА Ігоря Михайловича — професора кафедри Національного університету «Чернігівська політехніка»

  • ОСТАПЧУКА Анатолія Миколайовича — завідувача реставраційної майстерні Національного заповідника «Софія Київська», м.Київ

  • ПИРОГОВА Леоніда Олексійовича — заступника генерального конструктора акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

  • РИНДЗАКА Тадея Йосиповича — головного художника Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької

  • СІНАЙКА Олега Олександровича — заступника директора Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ

  • СКИБЕНКА Олексія Ігоровича — прокурора відділу управління Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора

  • СМИРНОВА Віктора Володимировича (посмертно) — голову Подільської районної в місті Києві державної адміністрації

  • ЧЕРЧАТОГО Олександра Івановича — директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області

  • ШАМИЧА Олександра Миколайовича — голову громадської організації «Колегія футбольних арбітрів та спостерігачів м.Києва»

  • ШЕВЧУКА Святослава Юрійовича — Главу Української греко-католицької церкви, м.Київ

  • ШКВИРУ Євгена Володимировича — консула Генерального консульства України в Мілані, Італійська Республіка

  • ЩЕРСЬКОГО Кшиштофа — Державного секретаря Канцелярії Президента Республіки Польща – Керівника Бюро з міжнародної політики, громадянина Республіки Польща

Нагородити орденом «За мужність» ІІІ ступеня

  • ВИНОГРАДОВА Кирила Олеговича — лікаря філії державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» у Львівській області

  • ТІШКОВА Сергія Михайловича — заступника директора відокремленого підрозділу «Вертольоти Мотор Січ» акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

  • Нагородити орденом княгині Ольги І ступеня

  • УЛЬЯНЕНКО Наталію Борисівну — директора Київського представництва акціонерного товариства «Мотор Січ»

Нагородити орденом княгині Ольги ІІ ступеня

  • ЛЕХОВІЦЕР Зою Василівну — начальника бюро акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

  • МАЛЮГУ Анжелу Володимирівну — керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

  • ОГАНЕЗОВУ-ГРИГОРЕНКО Ольгу Вадимівну — професора кафедри Одеської національної музичної академії імені А.В.Нежданової

Нагородити орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

  • БАБЕНКО Тетяну Олександрівну — машиніста основного виробництва товариства «Збагачувальна фабрика «Свято-Варваринська», Донецька область

  • ГАЛУЗОВУ Яну Олексіївну — начальника бюро акціонерного товариства «Мотор Січ», м.Запоріжжя

  • ДЕНИСЕНКО Оксану Вадимівну — генерального директора комунального некомерційного підприємства «Центр громадського здоров’я Одеської обласної ради»

  • ДИМЕНКО Лідію Василівну — головного бухгалтера державної наукової установи «Інститут інноваційних технологій і змісту освіти», м.Київ

  • КАБАНОВУ Людмилу Олексіївну — швачку цеху акціонерного товариства «Санта Україна», Миколаївська область

  • КРАВЧЕНКО Ірину Миколаївну — генерального директора державного підприємства «Київський обласний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»

  • ЛАЗАРЄВУ Зінаїду Тимофіївну — начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області

  • МАКСИМЕНКО Олену Михайлівну — керівника філії у місті Радомишль громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО», Житомирська область

  • МАЛАШИЧ Юлію Юріївну — начальника відділу Департаменту Офісу Генерального прокурора

  • ПЕДЯШ Тетяну Іванівну — матір-виховательку дитячого будинку сімейного типу, Рівненська область

  • СКАЛОЗУБ Віру Андріївну — керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту

  • СОЛЯНИК-ГОЛУБЕНКО Ілону Геннадіївну — актрису, провідного майстра сцени комунального підприємства культури «Дніпровський академічний театр драми та комедії» Дніпропетровської обласної ради

  • ТИЩЕНКО Юлію Анатоліївну — керівника центру суспільних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень, м.Київ

  • ТРОПЕШКО Валентину Іванівну — учительку Запорізької спеціалізованої школи з поглибленим вивченням іноземної мови № 7 Запорізької міської ради

  • ШАРАЙ Галину Миколаївну — директора товариства «ЛКА», Миколаївська область

Нагородити орденом Данила Галицького

  • ПАЛАГНЮКА Юрія Володимировича — полковника

  • ХОМЕНКА Ігоря Володимировича — полковника юстиції

Нагородити медаллю «За військову службу Україні»

  • ГРІМОВА Олексія Вадимовича — полковника

  • НІМЧЕНКА Дмитра Васильовича — підполковника

Нагородити медаллю «За бездоганну службу» ІІІ ступеня

  • КАЛАШНИКА Артема Володимировича — старшого оперуповноваженого відділу Управління Головного управління Державного бюро розслідувань, капітана Державного бюро розслідувань

  • ПУЗИРЕВСЬКОГО Івана Євгеновича — слідчого відділу Управління Головного управління Державного бюро розслідувань, майора Державного бюро розслідувань

Нагородити медаллю «За працю і звитягу»

  • БАРАДУЛІНА Миколу Григоровича — слюсаря цеху акціонерного товариства «АЗОТ», м.Черкаси

  • БОНДАРЕНКО Ірину Михайлівну — апаратника цеху акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об’єднання АЗОТ», Луганська область

  • КИР’ЯН Ольгу Олексіївну — заступника начальника відділу управління Секретаріату Центральної виборчої комісії

  • ЛЕВБАРГА Овсія Семеновича — начальника лабораторії відділу науково-виробничого інституту державного підприємства «Всеукраїнський державний науково-виробничий центр стандартизації, метрології, сертифікації та захисту прав споживачів», м.Київ

  • ЛУШПІЄНКА Вадима Миколайовича — начальника відділу Департаменту Офісу Генерального прокурора

  • РОМАНЧУКА Романа Васильовича — заступника начальника Департаменту – начальника управління Офісу Генерального прокурора

Присвоїти почесні звання:

  • «НАРОДНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

  • КАСПРУК Тетяні Андріївні — провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса

  • КНИШУ Павлу Петровичу — генеральному директорові державного підприємства «Дирекція пересувних циркових колективів України», м.Київ

  • РУДОМУ Роману Антоновичу — співакові-вокалісту, композиторові, аранжувальнику, м.Київ

  • ЯНКУ Юрію Володимировичу — директорові – головному диригенту комунального підприємства «Харківська обласна філармонія»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ»

  • БАЧИКУ Сергію Володимировичу — акторові драми Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру імені Т.Г.Шевченка

  • БОЙМУК Наталії Григорівні — артистці драми державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», м.Львів

  • БОРСУК Олесі Володимирівні — художньому керівникові народного художнього колективу «Спортивно-танцювальний ансамбль «Пульс» Центру творчості «Шевченківець» Шевченківського району м.Києва

  • ВОДИЧЕВУ Андрію Володимировичу — провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса

  • ГУЩИНУ Віктору Олександровичу — артистові комунального закладу «Житомирський академічний обласний театр ляльок» Житомирської обласної ради

  • РИБЦІ-ПАРХОМЕНКО Наталії Володимирівні — провідному майстрові сцени Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса

  • СІЧКУ Петру Ігоровичу — артистові оркестру державного підприємства «Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької», м.Львів

  • ТКАЧУКУ Ярославу Олеговичу — артистові балету – провідному майстру сцени державного підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка», м.Київ

  • ЦИГАНСЬКІЙ Тетяні Михайлівні — артистці-вокалістці, провідному майстрові сцени обласного комунального закладу «Харківський академічний театр музичної комедії»

  • ЩЕРБАТІЙ Тетяні Іванівні — акторці, майстрові сцени комунального закладу «Одеський обласний театр ляльок»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ БУДІВЕЛЬНИК УКРАЇНИ»

  • ТУРЧЕНКУ Ігорю Вікторовичу — директорові державного підприємства «Дороги Харківщини»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ВЧИТЕЛЬ УКРАЇНИ»

  • ГУТАКУ Віктору Анатолійовичу — учителеві комунального закладу загальної середньої освіти I–III ступенів «Варвинський ліцей № 1» Варвинської селищної ради, Чернігівська область

  • ЛИМАРЕНКУ Володимиру Анатолійовичу — учителеві спеціалізованої економіко-правової школи приватного вищого навчального закладу Харківського гуманітарного університету «Народна українська академія»

  • ЛУНІНІЙ Ларисі Григорівні — учительці Харківської спеціалізованої школи I–III ступенів № 119 Харківської міської ради

  • МОСЯКІНІЙ Надії Тадеївні — учительці школи I–III ступенів № 1 Шевченківського району м.Києва

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ»

  • ВІДЕЙКУ Михайлу Юрійовичу — завідувачеві науково-дослідної лабораторії Київського університету імені Бориса Грінченка

  • ДОВГАНЮ Валерію Івановичу — старшому науковому співробітникові науково-дослідного відділу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Хмельницька область

  • КИЗИЛОВІЙ Віталіні Володимирівні — професорові кафедри державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»

  • МУДРОМУ Степану Івановичу — завідувачеві кафедри Львівського національного університету імені Івана Франка

  • НІКОГОСЯНУ Левону Рубеновичу — завідувачеві кафедри Одеського національного медичного університету

  • ПІЧУГІНУ Сергію Федоровичу — завідувачеві кафедри Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

  • ТАРАСЕВИЧУ Миколі Івановичу — заступникові директора Фізико-технічнологічного інституту металів та сплавів Національної академії наук України

  • ШУАІБОВУ Олександру Каміловичу — професорові кафедри державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», Закарпатська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ»

  • АРДЕЛЯНУ Максиму Валентиновичу — головному режисерові проектів товариства «Таврійські ігри», м.Київ

  • ВАКАЛЮКУ Петру Васильовичу — доцентові кафедри навчально-наукового інституту мистецтв державного вищого навчального закладу «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», м.Івано-Франківськ

  • КЛЕЩУКОВУ Володимиру Петровичу — викладачеві комунального позашкільного навчального закладу «Дитяча школа мистецтв № 4 міста Одеси»

  • КРУЧИНІНІЙ Євгенії Іванівні — директорові Дитячої художньої школи м.Миколаєва

  • МАНЕЛЮК Еллі Валеріївні — викладачеві кафедри хореографії Рівненського державного гуманітарного університету

  • МАРЧЕНКУ Валерію Віталійовичу — доцентові кафедри Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв

  • МИСАКУ Юрію Орестовичу — директорові – художньому керівнику Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва, м.Львів

  • ПАСТУХУ Богдану Петровичу — поетові-пісняру, Львівська область

  • ПРИХОДЬКО Олені Василівні — завідувачеві відділу комунального закладу «Закарпатський обласний художній музей імені Йосипа Бокшая» Закарпатської обласної ради

  • СВИСТУНУ Артему Олександровичу — директорові – художньому керівнику Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру

  • «ЗАСЛУЖЕНИЙ ДОНОР УКРАЇНИ»

  • БУРЛАЦІ Олексію Васильовичу — донорові, м.Суми

  • ГОРДІЮ Петру Петровичу — донорові, Волинська область

  • КОВАЛЕНКУ Володимиру Васильовичу — донорові, м.Суми

  • КРАВЧЕНКУ Олексію Леонідовичу — донорові, м.Суми

  • РОМАНЦЮ Володимиру Володимировичу — донорові, Житомирська область

  • ПЕРВІШКУ Миколі Олександровичу — донорові, Полтавська область

  • СКУБІ Михайлу Юрійовичу — донорові, м.Суми

  • ТЕРНОВИКУ Дмитру Миколайовичу — донорові, Волинська область

  • ТИМОФЄЄВУ Ігорю Анатолійовичу — донорові, Волинська область

  • ТИТАРЕНКУ Миколі Володимировичу — донорові, Полтавська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЕКОНОМІСТ УКРАЇНИ»

  • БАКУТІ Сергію Віталійовичу — начальникові Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області

  • ВАДІМОВІЙ Наталії Іванівні — заступникові керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії

  • ЛУЦИКУ Роману Олеговичу — голові профспілкової організації, головному консультанту Управління Департаменту Офісу Президента України

  • НАУМОВІЙ Любові Юріївні — начальникові управління апарату Президії Національної академії медичних наук України

  • НЕМИКІНІЙ Людмилі Петрівні — віце-президентові Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області

  • ПІДГОРОДЕЦЬКІЙ Любові Миколаївні — заступникові директора Департаменту Державної служби фінансового моніторингу України

  • РУСИН Марині Іванівні — першому заступникові директора товариства «ЕНЕРГО ЗБУТ ТРАНС», м.Київ

  • СІМАКУ Сергію Васильовичу — професорові кафедри Навчально-наукового інституту управління, економіки та природокористування Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського, м.Київ

  • ТКАЧУ Івану Миколайовичу — начальникові навчально-наукового центру оборонного менеджменту Національного університету оборони України імені Івана Черняховського Міністерства оборони України

  • УДОВЕНКО Тетяні Леонідівні — головному бухгалтерові державної установи «Управління збірних команд та забезпечення спортивних заходів «Укрспортзабезпечення» Міністерства молоді та спорту України

  • ФЕДОРИЧАКУ Миколі Михайловичу — начальникові управління Трускавецької міської ради, Львівська область

  • ШЕВНІНУ Сергію Михайловичу — директорові Департаменту Міністерства внутрішніх справ України

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЖУРНАЛІСТ УКРАЇНИ»

  • ГОРДУС Ользі Миколаївні — старшому редакторові товариства «Телерадіокомпанія Академ-ТВ», м.Суми

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІКАР УКРАЇНИ»

  • ДАХНО Ларисі Олександрівні — медичному директорові підприємства «Стоматологічна клініка доктора Дахно», м.Київ

  • ІВАНОВІЙ Галині Петрівні — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня № 6»

  • КАЧУРУ Олександру Юрійовичу — генеральному директорові комунального некомерційного підприємства Київської обласної ради «Київський обласний перинатальний центр»

  • КОВАЛЬ Галині Володимирівні — медичному директорові комунального некомерційного підприємства «Фтизіопульмонологічний медичний центр» Херсонської обласної ради

  • КРИШТОПІ Михайлу Васильовичу — головному лікареві товариства «Лікувально-діагностичний центр «Перша чоловіча клініка», м.Київ

  • ЛИСИЦІ Олександру Володимировичу — завідувачеві відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» Міністерства охорони здоров’я України

  • МАКСАКОВІЙ Ірині Сергіївні — завідувачеві відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» Міністерства охорони здоров’я України

  • МАРУШКУ Євгену Юрійовичу — старшому науковому співробітникові відділу, лікарю державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров’я України»

  • МАРЦИНКЕВИЧУ Олександру Олександровичу — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради

  • МЕЛЬНИЧУКУ Василю Дмитровичу — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Уманська міська лікарня» Черкаської обласної ради

  • МИХАЙЛЮКУ Федору Володимировичу — головному лікареві відокремленого підрозділу «Одеська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги»

  • ПУЛИКУ Ігорю Юрійовичу — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»

  • РОДІОНОВІЙ Людмилі Яківні — завідувачеві відділення комунального некомерційного підприємства «Київська міська клінічна лікарня № 4»

  • РЯБОКОНЬ Олені Вячеславівні — завідувачеві кафедри Запорізького державного медичного університету

  • САЗОНОВІЙ Інні Євгеніївні — головному спеціалістові відділу Департаменту Луганської обласної державної адміністрації

  • САФОНОВУ Роману Валерійовичу — виконувачеві обов’язків генерального директора державної установи «Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

  • СТАРЕНЬКІЙ Світлані Яківні — завідувачеві відділення Національної дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ» Міністерства охорони здоров’я України

  • ТЕРЕХОВУ Роману Леонідовичу — виконувачеві обов’язків генерального директора державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»

  • ШКВАРКОВСЬКОМУ Ігорю Володимировичу — лікареві відділення обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька лікарня швидкої медичної допомоги»

  • ШУЛЬЗІ Дмитру Івановичу — лікареві відділення комунального підприємства «Криворізька міська клінічна лікарня № 8» Криворізької міської ради, Дніпропетровська область

  • ЯРМОЛЕНКО Ользі Маркіянівні — заступникові начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЛІСІВНИК УКРАЇНИ»

  • ВІТРЯКУ Анатолію Вікторовичу — директорові державного підприємства «Білоцерківське лісове господарство», Київська область

  • КАЦАЛАПУ Василю Федоровичу — члену Товариства лісівників України, Сумська область

  • ОРЕНДОВИЧУ Віктору Романовичу — головному лісничому державного підприємства «Спеціалізоване лісогосподарське агропромислове підприємство «Сторожинецький держспецлісгосп», Чернівецька область

  • САХНЮКУ Віктору Анатолійовичу — начальникові Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства

  • «ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ»

  • АНДРИЧ Вірі Іллівні — майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, Чернівецька область

  • ДРАГОЛЮК Анні Стефанівні — майстрині гончарного мистецтва, Львівська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТАЛУРГ УКРАЇНИ»

  • ІГНАТ’ЄВУ Володимиру Олександровичу — агломератникові цеху акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь»

  • НАГАЮ Володимиру Даниловичу — головному експертові акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча», Донецька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МАШИНОБУДІВНИК УКРАЇНИ»

  • МАТВЄЄВУ Олександру Олександровичу — слюсареві Павлоградського механічного заводу державного підприємства «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод імені О.М.Макарова», Дніпропетровська область

  • РОЖНОВУ Олександру Івановичу — головному інженерові акціонерного товариства «Вовчанський агрегатний завод», Харківська область

  • СУХОБРУСУ Ігорю Івановичу — головному конструкторові державного підприємства «Оризон-Навігація», Черкаська область

  • ХАНДРУСЮ Володимиру Вікторовичу — заступникові директора Волочиського машинобудівного заводу акціонерного товариства «Мотор Січ», Хмельницька область

  • ХАРЧЕНКУ Віталію Григоровичу — начальникові відділення державного підприємства «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г.Івченка

«ЗАСЛУЖЕНИЙ МЕТРОЛОГ УКРАЇНИ»

  • ЧЕВАЛІ Володимиру Олександровичу — заступникові генерального директора державного підприємства «Донецький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ УКРАЇНИ»

  • ГОЦУЛЯКУ Василю Івановичу — ветеринарові, директору товариства «Агрофірма «Уланівська», Вінницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ»

  • АНИШИНЦЮ Олександру Олександровичу — викладачеві Школи мистецтв міста Хуста, Закарпатська область

  • БУДЯНСЬКОМУ Дмитру Васильовичу — ведучому програм Палацу культури «Хімік», м.Суми

  • ВАЩУК Ользі Миколаївні — виконувачеві обов’язків доцента кафедри Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського, м.Київ

  • ГРІЩЕНКУ Сергію Івановичу — начальникові служби державного підприємства «Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г.Шевченка», м.Київ

  • КОНОНЕНКО Тетяні Василівні — провідному методистові районного методичного центру народної творчості та культурно-дозвіллєвої роботи Великобагачанського району, Полтавська область

  • КОРНІЄНКО Світлані Іванівні — головному режисерові комунального закладу «Охтирський міський центр культури і дозвілля», Сумська область

  • ПОХИЛЬКО Наталії Миколаївні — директорові комунального підприємства «Палац дозвілля», м.Полтава

  • ПТАШНИК Надії Кастусівні — викладачеві Андрушівської школи мистецтв імені М.Максименка Андрушівської міської ради, Житомирська область

  • САЛЬНИКОВІЙ Валентині Олександрівні — директорові комунального початкового спеціалізованого мистецького навчального закладу «Дитяча школа мистецтв № 6», м.Харків

  • СБІТНЄВІЙ Людмилі Миколаївні — професорові кафедри державного закладу «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка»

  • СТРЕМБІЦЬКОМУ Юрію Олеговичу — керівникові хореографічного колективу Обухівського міського будинку культури, Київська область

  • СТУЛІШЕНКУ Павлу Валерійовичу — викладачеві комунального вищого навчального закладу «Ужгородський музичний коледж імені Д.Є.Задора» Закарпатської обласної ради

  • ТЕМЧЕНКО Юлії Сергіївні — директорові Черкаської дитячої музичної школи № 1 імені М.В.Лисенка

  • ХАСАНОВІЙ Іветті Маратівні — науковому співробітникові Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України, м.Київ

  • ЮРЧИКУ Петру Ярославовичу — начальникові відділу Старосамбірської районної державної адміністрації, Львівська область

  • ЮЩЕНКУ Юрію Володимировичу — керівникові літературно-драматичної частини комунального закладу «Одеський обласний театр ляльок»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОСВІТИ УКРАЇНИ»

  • БИКОВСЬКОМУ Тімуру Валерійовичу — доцентові кафедри Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, м.Київ

  • БУРІЙ Антоніні Василівні — завідувачеві комунального закладу освіти «Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 288» Дніпровської міської ради

  • ГОРБАНЮ Річарду Анатолійовичу — професорові кафедри приватного закладу вищої освіти «Івано-Франківська академія Івана Золотоустого»

  • ГУМЕНЮК Галині Михайлівні — директорові закладу дошкільної освіти (ясла-садок) «Зірочка» Долинської міської ради, Івано-Франківська область

  • ЗАБЛОДСЬКОМУ Миколі Миколайовичу — професорові кафедри Національного університету біоресурсів і природокористування України, м.Київ

  • КАРАУЛЬНІЙ Наталії Вікторівні — ученому секретареві науково-дослідної частини, директору Науково-консультаційного центру Київського національного університету імені Тараса Шевченка

  • КІКТО Світлані Михайлівні — директорові відокремленого структурного підрозділу Київського індустріального коледжу Київського національного університету будівництва і архітектури

  • КОТЕНКУ Володимиру Володимировичу — деканові факультету Державного університету «Житомирська політехніка»

  • КУПАЛОВІЙ Галині Іванівні — завідувачеві кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

  • МИРНІЙ Лілії Анатоліївні — методистові науково-методичного центру Хмельницького обласного інституту післядипломної освіти

  • НАУМЕНКОВІЙ Світлані Валентинівні — професорові кафедри Київського національного університету імені Тараса Шевченка

  • ПАРАЩЕНКО Людмилі Іванівні — директорові товариства «Загальноосвітній навчальний заклад «Київський ліцей бізнесу» Шевченківського району м.Києва

  • ПШЕНИЧНІЙ Любові Василівні — першому проректорові Сумського державного педагогічного університету імені А.С.Макаренка

  • СЛОБОДЯНУ Сергію Олеговичу — проректорові, професору кафедри Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, м.Миколаїв

  • СУРКОВІЙ Ганні Павлівні — директорові комунального позашкільного навчального закладу «Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості»

  • ФАКТОР Людмилі Володимирівні — директорові Навчально-виховного комплексу з поглибленим вивченням англійської мови «Кияночка» Шевченківського району м.Києва

  • ФУТОРНОМУ Сергію Михайловичу — завідувачеві кафедри Національного університету фізичного виховання і спорту України, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ»

  • ВОВК Лесі Григорівні — директорові комунального закладу Львівської обласної ради «Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти»

  • ГОРІЛЧАНІЙ Тетяні Дмитрівні — сестрі медичній комунального некомерційного підприємства «Вінницький обласний клінічний госпіталь ветеранів війни Вінницької обласної ради»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ»

  • ГІНДІКІНУ Анатолію Ісаковичу — начальникові науково-технічного випробувального центру Українського науково-технічного інституту сертифікації та випробувань електрообладнання, м.Київ

  • ЗЯБЧЕНКУ Юрію Дмитровичу — головному інженерові товариства «Оператор газотранспортної системи України», м.Київ

  • МЕНШАКОВУ Олександру Петровичу – машиністові бульдозера акціонерного товариства «Південний гірничо-збагачувальний комбінат», Дніпропетровська область

  • СОРОЧЕНКУ Дмитру Миколайовичу — директорові підрозділу товариства «Оператор газотранспортної системи України», м.Київ

  • ХУТОРНОМУ Олексію Олексійовичу — старшому апаратникові цеху акціонерного товариства «АЗОТ», м.Черкаси

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ»

  • БОГАЧУКУ Володимиру Яковичу — заступникові голови Старокостянтинівської районної державної адміністрації, Хмельницька область

  • МАТЕЙЧИКУ Василю Петровичу — деканові факультету Національного транспортного університету, м.Київ

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ»

  • ЗОЗУЛІ Сергію Володимировичу — першому заступникові генерального директора товариства «Волочиськ-агро», Хмельницька область

  • КОЗАРІЙЧУКУ Василю Дмитровичу — директорові сільськогосподарського товариства «Україна», Чернівецька область

  • ПАХАЛОВИЧУ Миколі Івановичу — голові селянсько-фермерського господарства «Серпанок», Київська область

  • СОЛОШЕНКУ Михайлу Васильовичу — директорові Іванівської дослідно-селекційної станції Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України, Сумська область

  • ФАРАДЖЕВУ Олександру Фатуловичу — директорові селянсько-фермерського господарства «Баштанар», Одеська область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ УКРАЇНИ»

  • ВАСИЛИК Ларисі Степанівні — ветеранові Ярмолинецького територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Хмельницька область

  • ПАВЛИК Лідії Григорівні — заступникові директора Сумського обласного центру зайнятості

  • ПРАВНИКУ Івану Григоровичу — директорові Кам’янець-Подільського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Хмельницька область

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК СФЕРИ ПОСЛУГ УКРАЇНИ»

  • ВАСИЛЕНКО Світлані Миколаївні — завідувачеві сектору Управління справами Апарату Верховної Ради України

  • ЗЕЛІНСЬКОМУ Ігорю Михайловичу — електромонтерові служби дирекції «Рембудексплуатація» державного підприємства «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв», м.Київ

  • КАЩУКУ Олександру Степановичу — керівникові відділу Державного управління справами

  • КОНДРАТЮКУ Сергію Миколайовичу — заступникові Житомирського міського голови

  • МАГДИСЮКУ Сергію Володимировичу — директорові Департаменту Харківської обласної державної адміністрації

  • МАТВІЄНКУ Анатолію Тихоновичу — директорові Київського державного коледжу туризму та готельного господарства

  • ПАНОВУ Віталію Володимировичу — генеральному директорові комунального підприємства «Харківводоканал»

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРИРОДООХОРОНЕЦЬ УКРАЇНИ»

  • ГАЦЬКУ Анатолію Анатолійовичу — начальникові Державної екологічної інспекції у Луганській області – головному державному інспекторові з охорони навколишнього природного середовища Луганської області

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ЮРИСТ УКРАЇНИ»

  • АВАМІЛЄВІЙ Еміне Родіонівні — голові Ліги кримськотатарських юристів «Ініціум», Автономна Республіка Крим

  • БОНДАРЕВУ Олексію Борисовичу — головному консультантові Директорату Офісу Президента України

  • ВИЛКОВУ Сергію Валентиновичу — голові Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, м.Київ

  • ГОВДІ Роману Михайловичу — першому заступникові Генерального прокурора

  • ГРЕЧАНЮКУ Сергію Костянтиновичу — начальникові Департаменту Міністерства юстиції України

  • ПРИЙМАЧКУ Вадиму Вікторовичу — начальникові відділу Управління Головного управління Державного бюро розслідувань, полковнику Державного бюро розслідувань

  • ЧОБІТКУ Богдану Петровичу — керівникові Управління Державного бюро розслідувань

  • ШУМЕЙКУ Дмитру Олександровичу — начальникові Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у м.Києві, полковнику поліції

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФАРМАЦІЇ УКРАЇНИ»

  • ТАХТАУЛОВІЙ Наталі Олексіївні — начальникові управління Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ УКРАЇНИ»

  • ВОЛКОВУ Олександру Анатолійовичу — члену виконавчого комітету Федерації баскетболу України, м.Київ

  • ГУРОВИЧУ Іллі Ароновичу — генеральному секретарю Федерації боксу України, м.Київ

  • ДАІАУРІ Важі Шотайовичу — тренерові-викладачу закладу «Міська дитячо-юнацька спортивна школа № 5» м.Вінниці

  • ЗАХАРОВІЙ Галині Петрівні — члену комісії Асоціації ветеранів спорту України, м.Київ

  • КОЛЕСНІЧЕНКУ Сергію Олександровичу — тренерові-викладачу обласного комунального закладу «Сумська обласна школа вищої спортивної майстерності»

  • КОРСУНСЬКІЙ Валентині Серафимівні — заступникові директора первинної організації громадської організації «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Україна» – «Центральна школа вищої спортивної майстерності», м.Київ

  • КУЗНЕЦОВІЙ Тетяні Олександрівні — тренерові-викладачу Херсонської дитячо-юнацької спортивної школи № 3 Херсонської міської ради

  • КУШЛИКУ Петру Івановичу — членові технічного департаменту Івано-Франківської обласної асоціації футболу

  • МИЛЕХИНУ Анатолію Миколайовичу — тренерові-викладачу відділення Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності

  • НОВІКУ Василю Васильовичу — старшому тренерові-викладачу комунального закладу «Кременчуцька міська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа з боротьби дзюдо», Полтавська область

  • СИЛЮТІНУ Віктору Павловичу — тренерові-викладачу комунального позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа № 1», м.Одеса

  • СТЕЦЕНКУ Олександру Васильовичу — заступникові директора Департаменту – начальнику відділу Міністерства молоді та спорту України

  • ШКАЛІКОВІЙ Людмилі Миколаївні — тренерові-викладачу комунального закладу «Школа вищої спортивної майстерності», м.Черкаси

  • ЮРЧАКУ Олексію Анатолійовичу — директорові комунального закладу «Житомирська дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард» Житомирської обласної ради

«ЗАСЛУЖЕНИЙ ХУДОЖНИК УКРАЇНИ»

  • ВОВЧКУ Василю Івановичу — художникові-живописцю, Закарпатська область

  • ІВАНОВІЙ Ганні Віталіївні — скульпторові, м.Харків

  • ЧЕПУРНІЙ Каріні Олексіївні — головному художникові комунального закладу «Черкаський академічний театр ляльок Черкаської обласної ради»

  • ЯДЧУК-БОГОМАЗОВІЙ Тетяні Степанівні — художниці, викладачеві Луцької художньої школи, Волинська область.

Как сообщал OBOZREVATEL, 28 июня украинцы отметили День Конституции. О том, как проходили праздничные мероприятия в стране, – читайте в нашей хронике.

Источник: www.obozrevatel.com